DAM ' da Yoga ve Yaratıcı Yazı Atölyesi

Etkinliğe Katıl
DAM ' da YOGA

ATÖLYE İÇERİĞİ

Atölye, Yoga uygulamasının ardından deneyimlenen farkındalığı takiben, eğlenceli yaratıcı yazma, oyun ve çalışmalarından oluşmaktadır.  Beş duyu ile etkili temas, bedeni tanıma, nefes teknikleri, doğru duruş, yaratıcı düşünmeye teşvik atölyenin kazanımlarından bazılarıdır.

İçeriğinde Yoga’nın nefes, beden, zihin, ruh üzerinde yarattığı açıklık, denge, samimiyet ve araştırma hisleri zemininden yükselen yaratıcılık, kendini keşif, yetişkinliğe geçiş ve modern yaşamın yüklediği stresle başetme yolunda, okulda dahi uygulanabilecek teknikleri barındıran bir çalışmadır.

Sınav odaklı eğitim sisteminde not, beğenilme, onay kaygısı, eleştirilme korkusu olmadan, rahatlama ve dengede kalma hislerini deneyimlemek yolunda, neredeyse insanlık tarihi kadar eski olan Yazı ve Yoga bilimi kanallarından genç bireylere, tüm hayatları boyunca faydalanacakları becerileri sunmayı hedeflemektedir.

NEDEN YAZI VE YOGA BİRLİKTE?

Birbirbini destekleyen, beden, zihin ve ruh esnekliğine olanak veren, bunun sonucunda bireyin kendini araştırabilmesi için sayısız fırsatlar sunan iki disiplin olduğu için..

Kurt Lewin'in ergenlik kuramına göre;

"Bireyin yaşam alanındaki kişisel ve çevresel faktörler sürekli değişmektedir.  Ergenlikteki birey birdenbire hem fiziksel deşiğimlerle hem de yeni beklenti ve taleplerle karşılaşır.  Beden çok hızlı büyür, bu arada ileriki yaşamı ile ilgili de hedefler belirlemesi beklenir."

Tüm bu süreçte, aktif hayal gücünün, doğru veya yanlış diye değerlendirilmeden kendilerini ifade etme fırsatlarının yaratılmasını çok önemli bir ihtiyaç olarak görüyoruz.

Derslerde, yoga ile tanışmalarına fırsat verecek pozların bulunduğu, okulda dahi uygunabilecek varyasyonların olduğu bir seri, belirli durumlarda faydalanabilecekleri nefes teknikleri ve el mudraları ile aktif imajinasyon çalışmaları yer almaktadır. 

Hem yoga hem de yaratıcı yazma çalışmaları, duyuların, iç sesin, aklın, kalbin, ruhun katılımıyla kişisel potansiyeli etkin şekilde kullanabilme yolunda kıymetli araçlar sunmaktadır. 

KİMLER KATILABİLİR?

12-18 Yaş arasındaki tüm çocuklar ve gençler katılabilir.  Herhangi bir ön bilgiye, özel bir yeteneğe gerek yoktur.  

Atölye Tarihleri: 8 Mayıs, 15 Mayıs, 22 Mayıs , 29 Mayıs
Eğitmen : Sumru Tunçyürek
Saat: 11.00 - 12.15
Süre :4 Hafta
Ücret : 300 TL
Kayıt için : info@damdayiz.com / 212 441 0 326
Tek ders katılım için lütfen irtibata geçiniz.

GÖNDER