YASTAN İYİLEŞME PROGRAMI

Etkinliğe Katıl

 

Zamanla geçer derler, Geçmez!

 

                                                                      

“Yastan İyileşme Programı, atlatılamayan tüm yas süreçlerinde herkesin katılabildiği etkinliği kanıtlanmış bilimsel programdır.

 

Ayrılık, vefat, boşanma, sağlık, kariyer, inanç…

 

Yastan iyileşmek asla vefat edeni unutmak değildir!

 

Tam tersi acıyla değil sevgiyle yaşatabilmektir…

 

Programa katılmak; YAS’ın getirdiği olumsuz duygulardan, yaşamı engelleyen etkilerden bağımsızlaşıp yola devam etmeyi; kendine bile söylenmeyen duygulardan kurtulmayı, zihni sessizleştirmeyi; yeni düşüncelere yer açabilmeyi… sağlıyor.

 

 

Yeniden yeşermek” için daha fazla beklemeden arayabilirsiniz…

 

8-9 Ağustos İstanbul

22-23 Ağustos Trabzon

12-13 Eylül Antalya

Bilgi ve kayıt için 0212 541 8858

 

 

Yastan iyileşme programı John W James & Russell Friedman’ın çok satan kitabına dayanıyor. Bu program 30 yıldır tüm dünyada binlerce yas yaşayan kişiye uygulandı ve etkili olduğu görüldü. İngiltere’de Yas İyileştirme Uzmanlık eğitimlerini tamamlayan Dr. Esra Savaş, Amerika ve İngiltere’ye gitmeden Türkiye’de ulaşabilmenizi sağlıyor.

 

Psk. Dr. Esra Savaş; psikoloji lisans eğitimini Koç Üniversitesi’nde, Psikososyal-onkoloji yüksek lisansını İstanbul Üniversitesi Çapa Tıp Fakültesi’nde, Klinik psikoloji yüksek lisans ve doktora eğitimini ABD’nin Minneapolis eyaletinde bulunan Walden Üniversitesi’nde tamamlayarak Psikolog Doktor ve Psikoonkolog unvanını kazanmıştır. Yüksek lisans tez çalışması ‘‘Jinekolojik Kanser Hastalarına Uygulanan Yapılandırılmış Psikoeğitim Programı’’ Doktora tez çalışması ise, ‘‘Tüp Bebek Tedavisi Gören ve Tedavinin Başarılı Olduğu Kadınlardaki Sağlıklı Yaşam Biçimi Davranışları Sosyal Kaygı ve Fertiliteye Bağlı Yaşam Kalitesi Düzeylerinin Karşılaştırılması’’ hakkındadır.

Ayrıca, İngiltere’de ve Amerika’da yer alan Grief Recovery Institute eğitimlerini tamamlayarak Sertifikalı Yas İyileştirme Uzmanı/Yas Danışmanı ünvanını aldı ve YASTAN İYLEŞME el kitabının da proje editörü olarak ülkemizde yastan iyileşmek için başvurulabilecek Türkçe kaynağı sunmuştur. Şu anda Florya’daki ofisinde, yetişkinlerle (18-55 yaş arası) bireysel ve grup psikoterapi, sınav kaygısı, kanser psikoeğitim ve grup terapisi, tıbbi hastalığa özgü psikoeğitim grupları, psikolojik test ve zekâ belirleme testi alanlarındaki çalışmalarına, kognitif (bilişsel) davranışçı terapi temelinde, kanıta dayalı terapileri uygulayarak devam etmektedir. Ayrıyeten, Gelişim Üniversitesi’nde öğretim üyesidir; Işık Üniversitesi’nde de öğretim görevlisi olarak sağlık ve klinik psikoloji ve psikoterapi alanlarında İngilizce ve Türkçe olarak dersler vermektedir.

 

GÖNDER