Yeni Normalleşme Döneminde Dam Ofis Kuralları ve COVID - 19 Bildirimi

Etkinliğe Katıl

Sevgili Dam ailesi, partnerlerimiz ve bizimle zaman zamanetkinliklerde buluşan, ziyaret eden dostlarımız; 

Tüm dünyayla birlikte ülkemizi de etkisi altına alan, Koronavirüs (COVID-19) ile mücadeleye devam ederken yeni açıklanan normalleşme sürecinde daha verimli çalışma alanından mahrum kalmamak adına biz de ofisimizi uygun koşullar altına alarak açmaya karar verdik. Resmi açılış tarihimiz 10 Haziran Çarşamba’dır.

Bu süreçte Dam Ailesi olarak;  üyelerimizin, çalışanlarımızın ve paydaşlarımızın sağlığını en büyük önceliğimiz olarak görüyoruz ve uygun güvenli koşulları sağlamak adına aldığımız/alacağımız tedbirleri ve hatırlatmaları sizlerle paylaşmak istiyoruz.

Binaya girişte 09:00-18:00 saatleri arasında güvenlik görevlisi bulunacak. Ziyaretçiler bu saatler dışında binaya ancak yetkili giriş kartı bulunan bina sakinleri ile birlikte girebilirler.
Gelecek misafirlerin bir gün önceden yönetime bildirilmesi koşulu ile kabul edilecektir.
Girişte el dezenfektanı, dezenfeksiyon paspası, ateş ölçer bulunduracağız. Güvenlik personeli tarafından bina girişinde ateş ölçümü yapılıp, yüksek ateşli kişiler ve maskesiz olanlar binaya alınmayacaktır.
Giriş yapanların çanta ve paketleri görevli tarafından el tipi UV cihazı ile dezenfekte edilecektir. Ana kapıdan başlayarak hatırlatmaların ve lokasyona giriş prosedürlerinin yazılı olduğu bilgilendirme posterleri asılacak olup, zeminlerde mesafe kuralına uygun olarak işaretlemeler yapılacaktır.

Tüm kuryeler için girişte teslim istasyonu oluşturulacak. Kişisel yapılması zorunlu teslimatlarda ilgili kişi diyafon ya da telefonla lobiye davet edilecek kurye ile görüşmesini ara kapının ardında yapacaktır.
Tüm paket ve zarflar el tipi UV cihazı ile dezenfekte edilerek binaya alınacaktır.

DAM ‘a giriş ve çıkışlarda kullanım için ara katlarda dezenfeksiyon istasyonu ve koruma malzemelerinin imhası için atık istasyonu bulunacak. Kapı girişlerine dezenfektanlı paspaslar yerleştirilecek.
Özel odalar dışında tüm ortak alanlarda ve toplantı odalarında maske kullanılması zorunludur. Özel odalarda birden çok kişi olması durumunda maske kullanımına özen gösterilmelidir..
Ortak alanlarda sosyal mesafeyi korumak için grup aktiviteleri ve ayaküstü toplaşmalara şimdilik veda ediyoruz. Sigara içme alanlarında da kullanım sınırlaması getirilecektir.

Ortak kullanılan dolap, printer vs.. her türlü mobilya ve cihazın bulunduğu noktalarda el dezenfeksiyon dispanserleri tesis edilecek, tüm üyeler kullanmadan önce ve sonra ellerini dezenfekte edebilecekler.
Kapalı alanlar ve ortak alanda  oturma düzenlerinde mesafe kuralına dikkat edilecek şekilde işaretlemelere ve yerşeltirmelere  dikkat edilecek. Ortak alanda karşılıklı oturma düzeni olan
masalarda şeffaf pleksiglass malzeme ile geçici seperasyon yapılacaktır.
Alanın ve odaların günlük rutin temizliği devam edecek olup, her 15 günde bir tam dezenfekte işlemi yapılacaktır.
Çalışma masalarının etkin şekilde temizlenebilmesi ve dezenfekte edilebilmesi için Temiz Masa uygulamasına geçilecek, tüm kullanıcılar akşam işten çıkmadan önce masalarının üstünde
hiçbir evrak, kırtasiye, defter vs. kalmayacak şekilde masalarını toplayarak ayrılmaları talep edilecektir..
Toplantı odalarında kapasite azaltılarak, sosyal mesafe olacak şekilde oturma düzeni hazırlanacak. Toplantı süresi 1 saatle sınırlandırılacak toplantılar sırasında atıştırmalık ikramı yapılmayacaktır.
Her toplantı sonrası hijyen çalışmaları yapılacaktır.
Dışarıdan yemek siparişleri önerilmez. Dışarıdan sağlanan açık ya da ambalajlı yemeklerin ofise taşınmadan önce girişte UV ışını ile dezenfekte edilip, teslim alınması zorunludur.
Çay ve kahve ofis temizlik görevlisi tarafından hazırlanacaktır. Ofiste bu dönemde ortak bardak, fincan ve tabaklar kullanılmayacak, sadece tek kullanımlık bardak kullanımına geçilecektir.
Mutfak ve tuvalet gibi sık temas edilen alanlar düzenli olarak temizlik görevlisi tarafından kontrolü ve temizliği sağlanacaktır. 

Unutmayalım ki ev ve iş hayatlarımız bir bütün ve iş hayatlarımız iç içe geçtiği için birbirimizin ev hayatından da etkileneceğiz. Bu nedenle hem kendinizi hem ailelerinizi hem de ofisteki arkadaşlarınızı korumak için
ev hayatınızda da yeni normal süresi boyunca tedbiri elden bırakmamanızı ve gereken önemleri almanızı rica ederiz. 

Sizleri çok özledik. En kısa zamanda görüşmek dileğiyle..
 

DAM
 

GÖNDER